Aktuality

***************************************************************************

 

VESELÉ VÁNOCE A VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU VŠEM ČLENŮM A PŘÁTELŮM KLUBU!

TEN LETOŠNÍ SE MOC NEVYVEDL. DOUFÁME A VĚŘÍME, ŽE ROK 2021 BUDE LEPŠÍ ❤

P.B. 23.12.2020

 

***************************************************************************

ZIMNÍ LUŠTĚNICE ZRUŠENY!

Je nám to moc líto, ale 9. ZIMNÍ SRAZ v Luštěnicích – Pelechově musíme z důvodů vládních Covid nařízení zrušit. Vyčkávali jsme s tímto oznámením do poslední chvíle, ale teď už je jasné, že do 5. prosince se situace výrazně nezmění. 

P.B. 21.11.2020

 

***************************************************************************

Děkujeme všem, kdo přijeli,

25. až 27. září 2020 na zrušený

11. NON OFFICIAL LUCKY CRUISERS WEEKEND

do autokempu Merkur v Pasohlávkách!

Přestože jsme oproti normálním ročníkům jen pobublávali na volnoběh, byly to i tak hodně výživné 4 dny a noci. Udělali jste nám ohromnou radost, že jste dorazili v tak hojném počtu. Nečekali jsme, že na zrušený sraz a za totálně nejhoršího možného počasí přijede 200 amerik! Páteční a sobotní déšť s větrem se stal mezníkem hnusopočasí za celých 11 ročníků LCW a úplně pokazil standard Pálavy, ale konec září je holt nevyzpytatelný.
Přesto jsme si to s vámi neskutečně užili! Děkujeme všem zúčastněným, hlavně všem těm, kdo s námi trávili dny na základně a noci v baru. Spali jsme denně 4 hodiny, ale stálo to za to. Díky, že jste vytáhli svoje káry do deště a bláta, do nejistoty… Jsme pyšní, že máme takhle věrnou „lakáčskou“ komunitu.

Přestože letošní covidový NON OFFICIAL LCW měl pro nás jako pořadatele stovky mínusů, jeden plus se přece jen objevil. Spousta z vás se totiž na vlastní oči (a hlavně kapsu) přesvědčila, kolik stojí víkend v kempu, když přijedete jako obyčejný rekreant, a ne na sraz. Reagujeme tím na občasné poznámky, že 500 Kč vstupného na čtyřdenní akci je drahota.
Jako příklad pro všechny uvedeme to, co jsme platili letos na recepci kempu my sami. Přijeli jsme totiž také jako rekreanti. Takže za 4 dny, 3 osoby, 2 auta, 1 karavan + el. přípojku a stanový přístřešek jsme na recepci zaplatili 2100 Kč. A to v termínu mimo hlavní sezónu a nekomerčně. Kdybychom přijeli jako účastníci na náš čtyřdenní červnový LCW, platili bychom na bráně za 3 lidi pouze 1500 Kč. Žádné platby za auto, karavan, stan ani přípojku bychom už platit nemuseli. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše proto, že všechny další poplatky (vstupné do areálu, platby za auta, karavany, stany a el. přípojky) za vás každý rok platíme ve formě paušálu my pořadatelé. A věřte, že to není malá částka. Děláme to hlavně proto, abyste nemuseli stát frontu na recepci a zatěžovat se všemi těmito záležitostmi včetně vylepování štítků na auta, karavany, stany… Prostě chceme, abyste si akci od začátku užili naplno a bez zbytečných starostí.
Pro ty, co nechtějí číst dlouhé texty je tu malé shrnutí: Můžete strávit 4 dny v kempu jako rekreant za 700 Kč, anebo jako účastník LCW za 500 Kč.
Váš tým LCW

FOTOGALERIE

VIDEO 1

VIDEO 2

VIDEO 3

P.B. 31.10.2020

.

***************************************************************************

PŘÁTELÉ, KAMARÁDI, KLUBOVÍ ČLENOVÉ, PŘÍZNIVCI AMERIK A VŠEHO DETROITSKÉHO ŽELEZA!

Moc si vážíme vašeho zájmu o LCW. Netušili jsme, že o účast na zrušené akci bude takový zájem 😊. Voláte a píšete skoro denně, že chcete přijet, a jak to vlastně bude celé probíhat, atd.
Tak tedy:
Jak všichni víte, akce je oficiálně zrušená. Účast každého jednotlivce je závislá na podmínkách a pravidlech kempu Merkur a na nutnosti dodržování vládních covidových nařízení. Každý, kdo bude chtít přijet, dorazí jako běžný návštěvník kempu, s čímž je spojeno i vyřízení všech formalit na recepci a zaplacení veškerých kempových a pobytových poplatků. Myslete na to, že tentokrát jsme za vás paušálně nic neplatili, a tudíž musíte vše uhradit individuálně dle ceníku kempu. Tentokrát nečekejte žádný žlutý oblouk ani vítání na bráně, zastavte před kempovou závorou a řiďte se pokyny služby.
Non official LCW bude samozřejmě bez programu, bez kapel, bez soutěží, bez moderování, bez speciálního cateringu a tudíž i bez vstupného. Tak trochu se vrátíme do úplných začátků před 30 a více lety, kdy se nadšenci s amerikama sjížděli na srazy do kempů a celý víkend strávili debatováním u otevřených kapot, hrou na kytary a opékáním buřtů. V Pasohlávkách samozřejmě hlady neumřete, i v době po prázdninové sezóně bude otevřena minimálně polovina z dvaceti stálých restaurací kempu.
Máme informace, že nikdo z lidí od amerik rezervaci ubytování nezrušil, pouze došlo k několika výměnám a přesunům, takže lze předpokládat poměrně hojnou účast amerických strojů od pátku až do neděle. Jelikož bude kemp v běžném režimu, bude v něm samozřejmě i mnoho neamerických aut a lidí, kteří s námi nemají nic společného. Po letitých zkušenostech lze předpokládat, že pro mnohé z nich budou ameriky, obzvlášť ty staré, příjemným zpestřením a jejich majitelé se stanou středem zájmu.
Náš pořadatelský tým z předchozích ročníků bude v kempu samozřejmě také a část dokonce už od středy. Moc nás těší, že jede i většina našich stálých pomocníků, kteří se radují, že si poprvé užijí víkend na Pálavě bez práce jako návštěvníci.
Přestože budete nejspíš rozptýleni po celém areálu, minimálně kvůli ubytování v bungalovech, budeme moc rádi, když se ukážete u našeho kempovacího stanoviště. Najdete ho snadno – bude tvořené redakční dodávkou (bílý Chevrolet Express), karavanem a žlutým přístřeškem se stolky a židlemi. Kdo nás přijde pozdravit, dostane „srazovou“ samolepku NON OFFICIAL LCW 2020 😊.
Tím je zodpovězena jedna z mnoha vašich otázek: „Budou samolepky na okno?“ Další nejčastější otázkou je: „Jak získám plechovou značku LCW 2020?“. Přátelé, o tomto jsme dlouze debatovali a rozmýšleli. Unikátní License plate LCW 2020 tentokrát nebudeme z pochopitelných důvodů rozdávat zadarmo na bráně, ale zájemci si ji mohou zakoupit u našeho redakčního karavanu za zvýhodněnou cenu 250 Kč (10 eur). Zakoupit za stejnou cenu můžete i License plate 2019 a 2018. Podotýkáme, že získání starších LP je možné vždy pouze v Pasohlávkách. Nikdy je neposíláme poštou ani neprodáváme na jiných akcích. Prodej aktuální LP LCW 2020 je letos mimořádný díky zrušení akce, což věřím všichni pochopíte. 
My si nyní budeme představovat tu lákavou siestu, v hospůdce při západu slunce nad hladinou laguny, při debatách u sklenky dobrého vína, za pohledu na zaparkované nebo cruisující koráby… Věříme, že naše křižníky budou šťastné i na zrušeném LCW 😊. Jsme s vámi a těšíme se na vás!
Více info na webu: http://www.lcw.cz/
.

 

P.B. 22.9.2020

.

***************************************************************************

VÁŽENÍ VETERÁNISTÉ,

rádi bychom Vás touto cestou požádali o vyplnění dotazníku, který vytvořila FIVA za účelem celosvětového zmapování veteránistické situace. Odkaz na dotazník v české mutaci je přiložený u tohoto příspěvku. Děkujeme Vám za jeho vyplnění 😉 Věříme totiž, že nadnárodní spolupráce v této oblasti, v konečném důsledku pomůže i jednotlivým veteránským uskupením nejenom v České republice. Děkujeme za Vaší spolupráci! FKHV 

DOTAZNÍK

P.B. 10.9.2020

.

***************************************************************************

NOVÍ ČLENOVÉ

Vážíme si toho, že o členství v našem klubu je velký zájem. Od začátku roku přibylo 10 nových členů s krásnými vozy. Jedním z nich je Radim Kohoutek a jeho Pontiac Grand Ville Convertible 1974. Vůz si zahrál v novém aktuálním klipu skupiny Slza. Gratulujeme! 

P.B. 26.8.2020

.

***************************************************************************

20 LET S VÁMI

Dnes 2. června 2020 slavíme velké jubileum! Je tomu přesně 20 let, co vznikl náš ČESKÝ KLUB MAJITELŮ AMERICKÝCH AUTOMOBILŮ (ČKMAA)!

A tak s námi trochu zavzpomínejte… Kořeny klubu jsou mnohem hlubší a díky některým svým členům sahají až do osmdesátých let. Prvotní členskou základnu tvořila většina základny zaniklého First Bohemian US Cars Owners Clubu (1994-2000), díky čemuž je náš klub jeho přímým pokračovatelem. Klub začal ihned pořádat své vlastní srazy a pokračoval v testování historických vozů. Členská základna se rychle rozrůstala a postupně stabilizovala.

Dnes jsme jedním z nejznámějších a nejstarších klubů sdružujících majitele a příznivce amerických automobilů v České republice. Díky své příslušnosti k FKHV (Federace klubů historických vozidel), která jako jediná v ČR vlastní autoritu FIVA (Féderation Internationale des Véhicules Anciens), má náš klub možnost testovat americké veterány na historickou původnost a umožňovat svým členům získání Průkazu historického vozidla.

Většina našich členů jsou nadšenci a fandové, kteří starým americkým autům zcela propadli, sami je renovují, udržují při životě a věnují jim veškerý volný čas. V našich řadách máme i sběratele, kteří s láskou hýčkají i několik desítek amerických veteránů s rokem výroby 1912 až 1970. Mnozí z členů jsou věrni americkým vozům i v každodenním životě a jako své „dailydrivery“ používají novodobá americká auta.

Náš klub pořádá každoročně jarní sraz amerik První jarní bublání v Jizbici pod Blaníkem. Akce je otevřena i nečlenům a stejně tak i široké veřejnosti a v současné době představuje jeden z nejnavštěvovanějších srazů amerik v ČR. Pro své členy a přátele klubu pořádáme taktéž menší Zimní sraz v Luštěnicích, který je díky svému prosincovému datu posledním rozloučením se sezónou. Pořádání velkých American Days v Luštěnicích je přerušeno, ale jeho 11 uskutečněných ročníků je nezapomenutelných 🙂

Pro své členy pořádáme každoročně klubový testační den, kde testujeme historická vozidla a pomáháme s jejich následným uváděním do provozu. Samozřejmostí je následná péče a každoroční prodlužování platnosti průkazů HV dle platné legislativy. Naše klubová testační komise je pravidelně proškolována a dva z členů komise jsou zároveň krajskými komisaři. Ceny testačních úkonů jsou veřejně přístupné na klubovém webu a patří dlouhodobě k nejnižším v ČR. Podle potřeby poskytujeme svým členům nejrůznější poradenství související s provozem, renovacemi a servisováním amerických vozidel. Klub má taktéž přímou podporu nejznámějšího evropského tištěného časopisu o amerikách CHROM&PLAMENY 🔥

Cílem našeho klubu je sdružovat majitele a příznivce amerických automobilů, pomáhat jim v legálním provozování jejich amerických veteránů a šířit všeobecnou osvětu o US cars všech ročníků a kategorií.

Členská základna ČKMAA čítá okolo 200 členů, kteří mají ve svém vlastnictví více než 500 amerických vozů!

Zakládáme si na poctivém dodržování platných pravidel FIVA a na pohodové atmosféře na našich akcích. Určitě se na některou z nich přijeďte podívat. Jste srdečně zváni!

Fotogalerie je průřezem klubového dění za 20 let naší existence. Najdete v ní fotky z klubových srazů a členských schůzí, a některé opravdu již archivní.

Americká auta jsou pro nás číslo 1, ale jejich spokojení majitelé taktéž.

20 LET SI VZÁJEMNĚ POMÁHÁME A HODLÁME V TOM POKRAČOVAT ❤️

P.B. 2.6.2020

.

***************************************************************************

UPOZORNĚNÍ – POSTIH ZA JÍZDU V NEZPŮSOBILÉM VOZIDLE

Upozorňujeme všechny majitele HV (historických vozidel) na velmi závažný fakt. Pokud vaše vozidlo nemá prodlouženou platnost průkazu HV, je nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích. V takovém případě majiteli hrozí nejen pokuta, ale i odebrání řidičského oprávnění.
Jedná se totiž o přestupek, který je PČR kvalifikován přísněji než případ, kdy je překročen termín kontroly na STK u běžného vozidla.

Podle našich záznamů máme v klubu všechna HV, u kterých jejich majitelé žádali o prodloužení průkazu HV, řádně prodloužena se všemi náležitostmi. Pokud by se u někoho z vás přece jen objevilo vozidlo s propadlou platností průkazu HV, vozidlem určitě nejezděte a obraťte se co nejdříve na naši klubovou testační komisi.  

 

P.B. 1.6.2020

.

***************************************************************************

OSM LŽÍ Z 1ST VETERAN!

Většina z členů našeho klubu ví, že již po mnoho let odrážíme neopodstatněné útoky a ničím nepodložené lži od osoby jménem Košárek. Útoky jsou směřovány na klub jako takový, a pak na několik členů jeho vedení. Není tajemstvím, že podobné problémy s touto komplikovanou osobou zažívá napříč komunitou veteránského hnutí celá řada dalších lidí, a také institucí, odkud byla tato osoba vyloučena. Čas od času se tato osoba projeví a vyvrhne na svět své intriky. A to se stalo také bezprostředně po našem úspěšném testačním dni, který leží zmíněné osobě v žaludku. Tento, pro nás vzhledem k jeho autorovi, nikterak nepřekvapující post se objevil na Facebooku spolku 1st Veteran šest dní po našem testačáku v Luštěnicích:

Pro ty z vás, kdo nemají Facebook a nemohou číst diskusi pod příspěvkem přinášíme naši reakci:

P.B. 17.5.2020

.

***************************************************************************

REPORT Z 20. TESTAČNÍHO DNE V LUŠTĚNICÍCH – PELECHOVĚ

První (a doufáme, že i poslední) DRIVE-IN TESTAČNÍ DEN našeho klubu je za námi. Nebylo to jednoduché, ale povedlo se! Data všech testovaných vozů se nám podařilo dostat v předstihu do informačního systému, předseda krajské testovací komise pan Ing. František Chalupa si auta osobně prohlédl a se stavem našeho klubového autoparku byl spokojený.

Krásný pracovní den se nám však někdo rozhodl znepříjemnit. Jakýsi zakomplexovaný primitiv na nás poslal policejní kontrolu, takže jsme v 9:40 hodin museli hlídce PČR vysvětlovat, co na soukromém pozemku v době koronaviru pořádáme za akci. Pánové od Policie ale také neměli v oblibě bonzáky a koneckonců odváděli jen poctivě svou práci. Když jsme jim objasnili o co jde a ukázali jim pravidla, která dodržujeme, odjeli spokojeně pryč. Větším překvapením však byla jiná „kontrola“. Ve stejnou dobu jako policejní hlídka se na příjezdové cestě před areálem objevila jistá nechvalně známá osoba z jednoho nejmenovaného pražského spolku, která si fotila všechny naše projíždějící vozy. Tuto velmi zvláštní „náhodu“ si však rozhodně nedáváme do žádné souvislosti. Pátek byl slunečný den lákající k vyjížďce a fotit si krásná auta do svého albumu přece nemůžeme nikomu zakazovat 😊    

Jsme velmi rádi, že se nám i přes nepřející snahy různých elementů podařilo Testační den uspořádat. Akce přitom splnila jak podmínky vládních nařízení COVID-19, tak především pravidla pro testování veteránů a prodlužování platnosti jejich průkazů HV.  

Děkujeme všem členům našeho klubu za to, že i v této nelehké době přijeli svým americkým veteránem na Testační den a dodrželi bez jakýchkoliv problémů stanovená pravidla.

Jsme na vás pyšní!

 

P.B. 11.5.2020

.

***************************************************************************

20. TESTAČNÍ DEN ČKMAA – pátek 8. května 2020

Místo: areál Pelechov, Luštěnice MAPA

Letošní TESTAČNÍ DEN bude probíhat ve zcela odlišném duchu než v předchozích letech. Abychom ho mohli uspořádat, musíme dodržovat přísná pravidla dle vládních nařízení COVID-19. Testační den proto chápejte jen jako pracovní záležitost v omezeném čase a bez možnosti setkání se s přáteli, či společných hovorů a taktéž bez možnosti občerstvení.

Přestože je situace ohledně vládních nařízení vážná a rozhodně nestojíme o problémy vzniklé jejich nedodržováním, snažili jsme se vám tuto akci co nejvíce zjednodušit, a tak vznikl vůbec první:

***DRIVE-IN testační den ČKMAA*** 😊

 

PRAVIDLA:

1/ Před vjezdem do areálu musíte mít nasazenu roušku, respirátor nebo jiný prostředek k zakrytí úst a nosu.

2/ Do areálu smí projet ve voze pouze řidič. Na dodržování tohoto požadavku bude u hlavní brány dohlížet služba. Rodinné příslušníky a kamarády proto letos nechte doma. V opačném případě si budou muset před vjezdem do areálu vystoupit a počkat venku.

3/ Po příjezdu ke vchodu do kanceláře muzea parkujte postupně v řadě za sebou, nevystupujte z vozu, stáhněte okénko a mějte připraveny tyto věci: zelený průkaz historického vozidla, protokol o prohlídce, 800 Kč, klubovou průkazku. Čekejte na příchod některého z komisařů.

4/ Komisař prohlédne vůz a převezme od vás připravené dokumenty + peníze. Vy zůstaňte sedět v autě. Jediným důvodem k vystoupení z vozu bude případný odchod na toaletu (mobilní WC kabinka s mytím + desinfekcí bude připravena).

5/ Po vyřízení všech úkonů v kanceláři vám komisař přinese orazítkovaný (prodloužený) průkaz HV + klubovou průkazku s vylepenou známkou. Zkontrolujte si předané dokumenty a neprodleně odjeďte z areálu.

 

VZHLEDEM K TOMU, ŽE NENÍ MOŽNÉ, ABYSTE PŘIJELI VŠICHNI NAJEDNOU, ROZDĚLILI JSME TESTAČNÍ DEN NA NĚKOLIK ČASOVÝCH ÚSEKŮ.

ČAS PLATNÝ PRO KAŽDÉHO Z VÁS JSTE OBDRŽELI MAILEM

Vše musí proběhnout podle těchto pravidel! Nevystavujte nás ani sebe možným postihům. Testační den se uskuteční jen proto, abyste mohli používat svého veterána dle platných zákonů. Veškeré úlevy s ohledem ke COVID-19 byly Ministerstvem dopravy zamítnuty. Přípravy vašich dat do elektronického systému nám vzhledem ke svému objemu zabraly spoustu času a úsilí. Testační den s fyzickou prohlídkou vašich vozů a potvrzením (prodloužením) platnosti zelených průkazů je z tohoto pohledu již malou, ale nutnou konečnou procedurou. Prosíme vás o velkou trpělivost a vstřícnost, situace je pro všechny komplikovaná.

Cena za prodloužení (retestaci) jednoho vozu na dva roky je 800 Kč pro člena FKHV a 1600 Kč pro nečlena FKHV (pozn. všichni členové našeho klubu jsou zároveň členy FKHV). Před prodloužením průkazu HV musíte mít samozřejmě uhrazeny všechny členské poplatky (1000 Kč/rok).

Při nejasnostech pište nebo volejte 739 517 105

P.B. 4.5.2020

.

***************************************************************************

16. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ 2020 v Jizbici pod Blaníkem

Přestože se sraz kvůli vládním nařízením nekonal, v areálu se během dne vystřídala řada těch, kteří si prostě tradiční a velmi oblíbenou akci chtěli alespoň symbolicky připomenout.

Úplně prvním účastníkem letošního PRVNÍHO JARNÍHO BUBLÁNÍ a opět sólovým jezdcem byl náš skalní klubový člen Jirka Kalousek, který vstával v sobotu ve tři hodiny ráno, aby byl už v půl osmé na místě. Jirka si rád užívá pohodovou jízdu ve svém velkém Mopar Wagonu, před cestou na Jizbici si vyrobil vlastní poutač a k siestě na nádvoří před hotelem si přivezl i svůj slunečník. Když jsme s Jirkou mluvili před 14 dny po telefonu o celkové situaci, řekl nám, že jeho nic nezastaví a na Jizbici dojede těch 200 kiláků třeba jen na půl hodiny, i kdyby se čerti ženili. Jirka je ten bodrý chlap, který vás rok co rok vítá na jizbické bráně, a my ho za to máme moc rádi. Dík kámo! ❤️👍

Do areálu se samozřejmě vypravila i redakce CHROM&PLAMENY. Příjemné setkání s dalším skalním účastníkem Petrem Hruškou korunoval příjezd provozovatele areálu Karla Kopeckého. Hovory na zcela vylidněném prostranství a pod rouškami by tady loni touhle dobou 100% nikdo nepředpokládal. Letošní První jarní bublání bylo hodně komorní, ale nevěšíme hlavy. Příští rok to bude SUPER!

Spanilá jízda byla úplně nejspanilejší – jednoautová 😎

Někteří pravidelní návštěvníci jizbického srazu amerik nevydrželi muka čekání a přijeli už v průběhu týdne. Jiní se tu zastavili v pátek a v sobotu. 

Sobota 18.4.2020 byl tak nádherný den, že by byl hřích, hodit První jarní bublání úplně za hlavu! Takže vás zveme na Pidibublání 🤣🤣🤣

 

P.B. 19.4.2020

.

***************************************************************************

21. KLUBOVÝ TESTAČNÍ DEN – LUŠTĚNICE PELECHOV pátek 8. 5. 2020 +++ TERMÍN PLATÍ! +++ O ZPŮSOBU, JAKÝM BUDE TESTOVÁNÍ/PRODLUŽOVÁNÍ PROBÍHAT, VÁS BUDEME INFORMOVAT +++

P.B. 11.4.2020

.

***************************************************************************

VALNÁ HROMADA

Jak jistě víte, tento víkend měla podle původních předkoronavirových plánů proběhnout Valná hromada klubu. Moc nás mrzí, že jsme jí museli zrušit. Ne všichni se však dokázali smířit s tím, že na naše staré známé místo do Hotelu Roztoky letos nedorazí a neuvidí své kamarády. Skalní člen klubu Jirka Kalousek to vyřešil po svém a přijel jako osamělý jezdec zavzpomínat. Díky Jirko! 😄👏

P.B. 5.4.2020

.

***************************************************************************

P.B. 28.3.2020

***************************************************************************

P.B. 18.3.2020

***************************************************************************

+++ VZHLEDEM K EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI JE VALNÁ HROMADA ZRUŠENA +++

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT

P.B. 13.3.2020

***************************************************************************

PETICE ZA VETERÁNY: https://peticezaveterany.cz/

P.B. 12.3.2020

***************************************************************************

ČEKAJÍ NÁS ZMĚNY V PROVOZOVÁNÍ HISTORICKÝCH VOZIDEL? BUDEME S VETERÁNY JEZDIT NA STK?

Koncem roku 2019 probleskla Facebookem informace o semináři poslanců se zástupci české veteránské scény. Dle informací, které vydal časopis MotorJournal, byly na pořadu jednání změny v provozování historických vozidel, konkrétně převodu agendy historických vozidel z klubů na stát.

Po letech poměrně úspěšně fungujícího systému povolování provozu historických vozidel na našich slavných komunikacích, kdy veškerou agendu zajišťovaly kluby majitelů historických vozidel, má někdo nutkavou potřebu tuto praxi změnit. Co na tom, že současný stav veteránským klubům, a tedy členům a zejména majitelům historických vozidel, vyhovuje? A proč vlastně je třeba tuto praxi změnit? A komu za to stojí se v tom vrtat? Na tyto otázky, které jistě každého při čtení těchto řádků napadnou, nemáme odpověď. Můžeme jen tušit.

Svobodné a samostatné kluby státu jistě velice vadí, stejně jako po roce 1948 vadil státu Autoklub republiky československé (AKRČS). Vzpomeňme na dobu vzniku DSLM a posléze SVAZARMu.

Bohužel, musíme položit otázky další. Jak je možné, aby o změně pravidel, která se dotknou tisíců obyčejných lidí, rozhodovali dva v podstatě úplně neznámí poslanci a skupina velice pochybných lidí, navíc bez účasti krajských testačních komisařů? Jak již na naší zemi bývá, není toto jen počátek následných změn? Pročpak vlastně stát má zájem o provoz historických vozidel a není vlastně onen stát jen prodloužená ruka lobistů? Nečekají nás v budoucnu podobná omezení jízd veteránů, jako v sousedním Německu, speciální daň, zákazy provozu?

Poznámka autora na závěr. Jistě nejsem sám, kdo při vyslovení kouzelné zkratky STK zbystří a začne přemýšlet nad ztrátou času a peněz, objektivností a korupcí.

Autor: Jiří Bartuš MOTOMAGAZÍN (zdroj)

P.B. 12.3.2020

.

***************************************************************************

AKCE POŘÁDANÉ NAŠÍM KLUBEM (2020)

——————————————————————————————————————————————————

21. ČLENSKÁ SCHŮZE – VALNÁ HROMADA KLUBU, HOTEL ROZTOKY, KŘIVOKLÁT MAPA

sobota 4. 4. 2020 

Mohou se zúčastnit: členové klubu a jejich rodinní příslušníci, zájemci o členství.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

+++ VZHLEDEM K EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI JE VALNÁ HROMADA ZRUŠENA – O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT +++

——————————————————————————————————————————————————

16. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ – SRAZ AMERIK, JIZBICE POD BLANÍKEM  MAPA

17. – 18. 4. 2020 +++ ZRUŠENO +++

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/469490000387747/

Web srazu:http://www.v8bublani.cz/

——————————————————————————————————————————————————

Výstava klubových vozidel v rámci AKAVFKHV na akci:

3. GRAND VETERAN, PN BOHNICE  MAPA

sobota 25. 4. 2020 +++ PŘELOŽENO +++

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Vystavovat vůz mohou pouze registrovaní účastníci:  https://www.grandveteran.cz/ucastnici/

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/309141083330627/

Web srazu: https://www.grandveteran.cz/

——————————————————————————————————————————————————

21. KLUBOVÝ TESTAČNÍ DEN – LUŠTĚNICE PELECHOV  MAPA

pátek 8. 5. 2020 +++ TERMÍN PLATÍ! +++ O ZPŮSOBU, JAKÝM BUDE TESTOVÁNÍ/PRODLUŽOVÁNÍ PROBÍHAT, VÁS BUDEME INFORMOVAT +++

Mohou se zúčastnit: členové klubu nebo zájemci o členství.

Pozn.: Retestace (prodloužení) Průkazů historických vozidel (PHV) bude probíhat pouze na základě předchozí domluvy s klubovou testační komisí (KLTK).

——————————————————————————————————————————————————

9. ZIMNÍ SRAZ – LUŠTĚNICE PELECHOV  MAPA

sobota 5. 12. 2020 od  10:00 do 16:00 hodin

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Akce navazuje na páteční TCN v pardubickém RoadCafe (4.12.2020, 18-24 hodin). Zájemci o účast v RoadCafe volejte do 10.11.2020 na tel.: 739 517 105 (kvůli rezervaci míst).

Trasa z Pardubic: https://goo.gl/maps/hErmMd8RekQ2

P.B. 31.1.2020

.

***************************************************************************
16. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ – JIZBICE POD BLANÍKEM 17.-18.4.2020 
Český klub majitelů amerických automobilů ve spolupráci s časopisem CHROM&PLAMENY vás zve na již 16. ročník tradičního SRAZU AMERIK do Jizbice pod Blaníkem.
Sraz je přístupný nejen pro členy klubu, ale pro všechny majitele a přátele amerických automobilů všech ročníků a kategorií, a také pro širokou veřejnost. Všichni jste vítáni 🙂 Těšíme se na vás!
Kompletní info najdete tady: http://www.v8bublani.cz/
.
.
 
 

P.B. 21.1.2020

.

***************************************************************************

TESTAČNÍ DEN V LUŠTĚNICÍCH – DŮLEŽITÉ!

20. TESTAČNÍ DEN ČKMAA – pátek 8. května 2020

Místo: areál Pelechov, Luštěnice MAPA

Čas: 9:00 až 13:00 hodin

Průkazy HV a členské klubové průkazy s sebou!

Vzhledem k novému systému prodlužování platnosti průkazů HV (retestací) musíme dopředu vědět, které vozy budou retestovány a před prodlužováním připravit jejich data v elektronickém systému.

Proto vás žádáme o sdělení, jestli budete v tomto roce prodlužovat, a jaký vůz.

V případě, že máte zájem o prodloužení průkazu (retestování) vašeho historického vozidla, doplňte tyto 4 řádky a pošlete nám je mailem nejpozději do konce ledna:

1/ Jméno a příjmení:

2/ Výrobce a typ vozidla:

3/ Rok výroby:

4/ Registrační značka:

Prodlouženy (retestovány) by měly být všechny vozy, kterým letos (2020) končí platnost v průkazu historického vozidla. Nedbejte na to, že někteří z vás mají platnost až třeba do listopadu. Prodlužování průkazů v jiném termínu, než na tomto testačním dni bude problematické.

Dále, ti z vás, kteří mají v průkazu HV na straně 3 již devět razítek a zároveň i desáté razítko na straně 2 v úředních záznamech, si musí vyměnit průkazy za nové.

Výměna průkazů HV se provádí na registračních místech (úřad s rozšířenou působností) dle vašeho trvalého bydliště a je velmi jednoduchá. K výměně potřebujete pouze dvě nové fotografie 6×9 cm, které musí být totožné s fotografiemi na starém průkazu. Pakliže nemáte k dispozici úplně stejné fotografie, je třeba přinést 2+2 fotografie, aby mohly být vyměněny i na založeném testačním protokolu.

Výměna průkazu HV je bezplatná a provádí se na počkání (cca 20 min.) a nebo do druhého dne.

O nutnosti výměny průkazů jsme vás již několikrát informovali, výměnu nenechávejte na poslední chvíli.

P.B. 18.1.2020

.

***************************************************************************
GALAVEČER ČESKÉHO VETERÁNISMU
 
Vážení členové klubu, srdečně Vás zveme na oficiální zakončení veteránské sezóny 2019, Galavečer českého veteránismu, který proběhne
v sobotu 1. 2. 2019 od 19:00 v budově Autoklubu ČR,
v Opletalově ulici 29, v Praze 2.
 
Pro velký zájem budou zpřístupněny všechny reprezentační prostory sídla Autoklubu.

Galavečer bude mít dvě části:

1) Oficiální – vyhlašovací část
Oficiální vyhlašovací část začíná malým pohoštěním od 19:00 v krásném prostředí v hlavním Smetanově sále budovy Autoklubu ČR.

Pro vyhlašování bude sál připraven na divadelní uspořádání. Vstupenky se prodávají bez zasedacího pořádku. Místa k sezení budou přístupná také na balkonech hlavního sálu.

Hlavními body vyhlašovací části budou:
vyhlášení vítězů Poháru Federace 2019 v kategorii auto a moto,
poděkování organizátorům akcí v Poháru Federace 2019,
vyhlášení osobnosti českého veteránismu a uvedení do síně slávy za rok 2019, renovace roku, a další.

2) Společenská část
Po vyhlašovací části si Vás dovolíme pozvat k bohatému rautu. Během této doby bude hlavní Smetanův sál po vyhlašování připraven k tanci za doprovodu živé kapely.

Celým večerem Vás provedou moderátoři Barbora Černošková a Petr Král.

Účast přislíbili zajímaví hosté a významné osobnosti z veteránského dění v ČR.

Těšíme se na Vaši účast a na shledání s přáteli z veteránského dění.

 
Všechny informace naleznete na stránce www.fkhv.cz/galavecerceskehoveteranismu/
 

VSTUPENKY MŮŽETE ZAKOUPIT ZDE
POZOR! Členové FKHV mají zlevněné vstupné o 300 Kč, ale pouze do vyprodání kapacity lístků pro členy! Kód, na základě kterého je možné slevu získat, obdržíte od zástupce svého sdružení:

Pro náš AKAV je jím Martin Kot, kot@fkhv.cz

Dress code: Formal dress

P.B. 15.1.2020

.

***************************************************************************

VESELÉ VÁNOCE A VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU VŠEM ČLENŮM A PŘÁTELŮM KLUBU!

P.B. 23.12.2019

.

***************************************************************************
Zimní Luštěnice se povedly!

Vzrůstající trend této původně malé klubové akcičky pokračuje i nadále. Zimní Luštěnice letos navštívilo téměř 170 amerických + několik desítek evropských vozů. Akce, která má vždy svůj předvoj v pátek v pardubickém Road Cafe, se opět ukázala jako ideální předvánoční setkání.

Ani počasí, které se chvílemi tvářilo spíše dubnově než prosincově, vás neodradilo od posledního provětrání amerik před zimním spánkem. Přestože vozový park tvořily z větší části novější běžné vozy, objevilo se i zhruba 30 opravdových klasiků z 50. až 70 let, a dokonce také pět kabrioletů. Největší radost nám udělal příjezd takových skvostů jako pravý Shelby Mustang GT350 z roku 1967 nebo customový projekt Howling Beauty, který získal nejvyšší cenu Best of Best na letošním Lucky Cruisers Weekendu.

A samozřejmě nechyběly vozy vánočně vyzdobené! Pohár a cenu za nejkrásnější vánoční ameriku srazu si odvezl Marek Mandík se svým „Zombielakem“ 1958 😊

Sezóna 2019 je u konce. Děkujeme vám za účast na našich akcích a těšíme se na vás na tradičním 16. Prvním jarním bublání v Jizbici pod Blaníkem 18. dubna 2020!

FOTOGALERIE a REPORT od Lukáše Hrona na IDNES

FOTOGALERIE od Franty MPJ

***************************************************************************
ZIMNÍ LUŠTĚNICE sobota 7.12.2019

Blíží se konec roku a s ním i poslední akce ZIMNÍ LUŠTĚNICE!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KDY: sobota 7. prosince 2019 od 11:00 do 18:00 hodin.

KDE: areál Pelechov, Luštěnice Zelená, 40 km od Prahy, 15 km od Mladé Boleslavi: http://mapy.cz/s/29rew

PROGRAM: rozloučení se sezónou, tlachání o amerikách a životě kolem nich, návštěva Muzea Pelechov, pohár a cena pro nejlepší ameriku, konzumování dobrot…

VSTUPNÉ: zdarma, volný vstup do Automuzea Pelechov

CATERING: Food House – hamburgery, grilovaná kýta, párek v rohlíku, buřty na pivu, alko, nealko, kafe, grog, svařák…

Akce bude navazovat na 118. Thursday Cruise Night, který se koná v Road Cafe v Pardubicích v pátek 6.12.2019 (prosincový TCN je vždy v pátek, takže vlastně „Friday Cruise Night“ 😊).

V Road Cafe http://www.roadcafe.cz/ máme na pátek od 18:00 hodin zamluvený celý vršek (cca 25 míst). Potvrďte mi v SMS, kdo dorazíte na 739 517 105 nebo mailem: petr@bellinger.cz

Odjezd kolony z Pardubic od Mc Donald´s (u nádraží) je v sobotu 7.12.2019 v 10:00 hodin.

Trasa z Pardubic od Mc Donald´s do Luštěnic: http://goo.gl/maps/hErmMd8RekQ2

Bude super, když přijedete amerikou, ale není podmínkou. Akce je hlavně o lidech.

Těšíme se na vás!

Diskuze na US MOTORS: http://forum.usmotors.cz/diskuse.php?cislo=1470

FB událost ČKMAA: http://www.facebook.com/events/488665208394495/

.
.
 
P.B. 8.11.2019
.
***************************************************************************
.
FIVA prohlášení – Elektrifikace historických vozidel
Roste počet komerčních sdělení, které nabízí přestavbu historických vozidel na elektrickou energii – t.j. nahrazení celé hnací soustavy elektrickou jednotkou a bateriemi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tvrdí se v nich, že je možné zachovat klasický vzhled vozidla při současném splnění moderních ekologických norem. Další výhodou přestavby může být také zvýšení výkonu a zvětšení zrychlení. Některé společnosti, které provádějí tuto přestavbu, dokonce získaly povolení od orgánů pro schvalování typu / certifikace k zachování původního identifikačního čísla vozidla (VIN) dárcovského vozidla, a to i přesto, že více či méně nahrazovaly celé hnací ústrojí.

Pohled FIVA na elektrifikaci:

FIVA (the Fédération Internationale des Véhicules Anciens or international federation of historic vehicles) chápe motivaci některých majitelů elektrifikovat svá vozidla – a uznává, že kromě právních předpisů a nařízení, jsou všechny úpravy záležitostí osobního vkusu.

Nicméně FIVA – jako organizace zabývající se zachování, ochranou a podpory historických vozidel – však nemůže podporovat majitele k využívání moderních EV komponent (motorů a baterií), které by nahradily pohonnou jednotku historického vozidla.

Přestavba historických vozidel z původních spalovacích motorů na elektrickou energii není v souladu s definicí historického vozidla FIVA a ani nepodporuje cíl zachování historických vozidel a související kultury. Z pohledu FIVA přestanou být takto přestavěná vozidla historickými vozidly, pokud nebudou podléhat pouze změnám v období, kdy byly běžně používány.

Podle FIVA je historické vozidlo „mechanicky poháněné silniční vozidlo“, které je:

  • nejméně 30 let staré
  • zachováno a udržováno v historicky správném stavu
  • nepoužívá se jako prostředek každodenní dopravy
  • je součástí našeho technického a kulturního dědictví

Tiddo Bresters, viceprezident FIVA pro legislativu, dodává: „Podle našeho názoru není tvar nebo styl karoserie vozidla, které by ho dělalo historickým, ale způsob, jakým bylo celé vozidlo zkonstruováno a vyrobeno v původním stavu.

Pokud se tedy jakýkoliv vlastník, motorový technik nebo výrobce rozhodne provést přestavbu historického vozidla, FIVA důrazně doporučuje, aby všechny změny byly reverzibilní, všechny původní součásti byly označeny a bezpečně uloženy. Tímto způsobem může být vozidlo – pokud si to bude vlastník přát v budoucnu – vráceno do původního stavu a může být opět prohlášeno historickým vozidlem.“

Tomáš Barnet, zástupce FKHV ČR pro FIVA

P.B. 30.10.2019

 
***************************************************************************
LUCKY CRUISERS WEEKEND 13. – 16. června 2019
Už za 3 dny začíná největší sraz amerik v ČR!
Určitě doražte. Bude to velké!
.
 
P.B. 10.6.2019
***************************************************************************
Nové VIDEO z Jizbice od Jimmyho!

P.B. 6.5.2019
***************************************************************************
.
LEGENDY 17. – 19.5.2019
Už za necelé tři týdny odstartuje automobilová slavnost LEGENDY, která se uskuteční v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích!
Víte, že tématem letošního, v pořadí již šestého ročníku, jsou americké vozy? Legendy amerického automobilového průmyslu budou tvořit páteř slavnosti a najdete je na nejprestižnější ploše od vstupní brány až k průčelí Průmyslového paláce. Těšit se můžete na celou výrobní škálu ikonického Mustangu (včetně starého i nového Bullitta), ale také na jeho soupeře od GM i Moparu. Chybět nebudou ani pravé oldtimery z 20. a 30. let a na své si přijdou i vyznavači legendárních muscle cars a velkých chromem překypujících cruiserů. Prostor před Průmyslovým palácem vyplní legendy US highwayí – americké trucky těch nejzvučnějších značek: Kenworth, Freightliner, Mack a Peterbilt. Další americké skvosty budou k vidění v Pavilonu elegance.
Výstava nabitá automobilovými ikonami nabídne i setkání se supersporty Bugatti Chiron Sport, Bugatti Veyron, Pagani Huayra, McLaren 570S GT4, Ferrari F12 a legendárním Ferrari F40. Mnoho prostoru bude věnováno legendám automobilového sportu a jejich závodním speciálům.
Automobilová slavnost Legendy se koná od pátku 17. do neděle 19. května 2019. Pořadatelé rádi přivítají jak ryzí automobilové nadšence, tak i rodiny s dětmi a nejširší automobilovou veřejnost. Děkujeme všem, kteří svou účastí podpoří tuto nejvýznamnější automobilovou událost v České republice.
Na Legendách nebudou chybět zástupci klubů AKAV, včetně našeho Českého klubu majitelů amerických automobilů. 
.
.
P.B. 3.5.2019
 
***************************************************************************
.
KLUBOVÝ TESTAČNÍ DEN LETOS NEBUDE!
Vzhledem k dvouleté periodě prohlídek historických vozidel a tudíž malému zájmu o prodloužení platnosti PHV (průkazu historického vozidla) se letošní testační den konat nebude. O způsobu prodloužení PHV vás budeme informovat mailem.

P.B. 1.5.2019  

***************************************************************************

.
2. GRAND VETERAN, PN BOHNICE 27.4.2019
Zahájení veteránské sezóny za prezentace sdružení a klubů FKHV proběhlo opět v areálu PN Bohnice. Za AKAV se akce zúčastil náš Český klub majitelů amerických automobilů spolu s Mustang Riders Clubem. Velmi bohatý sobotní program si užila spousta diváků z řad veteránistů i veřejnosti.
 
.
 
.
***************************************************************************
.
15. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ, JIZBICE POD BLANÍKEM 19. – 21.4.2019
Velké díky všem kdo přijeli a hlavně těm, kteří přispěli ke skvělé atmosféře. Letošní jubilejní patnáctá Jizbice byla nejen dle nás pořadatelů, ale i dle mnoha účastníků absolutně nejlepším ročníkem. Top počasí, všechno šlo hladce, od čtvrtku do neděle žádný problém. Povedl se páteční vědomostní kvíz (gratulujeme Ondrovi Hercíkovi z Mean Machine Garage k vítězství!) i sobotní večerní rockotéka s bíťákem Otou Seemannem (někteří i zpívali 🙂 )
Po patnácti letech jsme srazu dělali jen minimální reklamu, vytiskli jsme jen pár plakátů – strachy z možného přeplnění areálu. A přesto jsme opět trhli rekord – do Jizbice přijelo neuvěřitelných 427 amerik! Pořadatelský tým je ale už tak sehraný, že by se tam vešlo ještě minimálně 30 aut.
Děkujeme našemu klubákovi Marku Mandíkovi za opět úchvatnou ručně vyráběnou trofej BEST OF BEST! A dík patří i hodnotící komisi, která to letos opravdu neměla lehké.
.
Trailer od Jimmyho: TRAILER
.
Video od Jimmyho: VIDEO
.
Video od Vaška Sarkisova: VIDEO
***************************************************************************

20. VALNÁ HROMADA

Děkujeme všem, kteří splnili svou členskou povinnost a zúčastnili se Valné hromady klubu na našem oblíbeném místě v Roztokách u Křivoklátu! Udělali jste nám radost, že jste dorazili stylově – v pravých amerických kárách!
Těšíme se na vás na Prvním jarním bublání v Jizbici pod Blaníkem 19. – 21.dubna 2019! http://www.v8bublani.cz/

*****************************************************************************

15. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ – JIZBICE POD BLANÍKEM: 19. – 20. dubna 2019

Zveme vás na jubilejní ročník tradičního SRAZU AMERIK do Jizbice pod Blaníkem.
Sraz je přístupný nejen pro členy klubu, ale pro všechny majitele a přátele amerických automobilů všech ročníků a kategorií, a také pro širokou veřejnost. Všichni jste vítáni 🙂 Těšíme se na vás!

Podrobné informace a stovky fotek z předchozích ročníků najdete na webu:
http://www.v8bublani.cz/

P.B. 28.3.2019

. 

*****************************************************************************

ÚLEVY PŘI MĚŘENÍ EMISÍ PRO VOZIDLA NA BÍLÝCH ZNAČKÁCH S DOLOŽENOU HISTORICKOU PŮVODNOSTÍ

Rádi bychom Vás informovali, že FKHV ČR pro Vás vyjednala na Ministerstvu dopravy úlevy při postupu měření emisí pro vozidla v běžném registru, jež mají doloženou historickou původnost:

Rámcové zvláštní postupy měření emisí pro jednotlivé skupiny vozidel:
1. identifikace vozidla ad a)
2. vizuální kontrola ad b)
3. diagnostika systému řízení motoru ad d), pokud je vozidlo vybaveno motorem s řízeným emisním systémem.

Do poznámky protokolu se uvede „Aplikován zvláštní postup pro vozidla s prokázanou historickou původností.“
Prokázání historické původnosti: Zápisem v technickém průkazu vozidla, doložením dokladu o historické původnosti nebo zápisem v IS TP.

Veškeré podrobnosti naleznete v Metodickém postupu měření emisí vozidel ve stanicích měření emisí (SME) a ve stanicích technických kontrol (STK):

http://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Ministerstvo/Vestniky-dopravy/Vestniky-dopravy-2018/Vestnik-dopravy-10-2018/Metodicky-postup-mereni-emisi-vozidel-2018.pdf.aspx?

P.B. 25.3.2019

.  

*****************************************************************************

20. ČLENSKÁ SCHŮZE – VALNÁ HROMADA KLUBU

Fotogalerie z VH 2018:

P.B. 26.2.2019

.  

*****************************************************************************

AKCE POŘÁDANÉ NAŠÍM KLUBEM (2019)

——————————————————————————————————————————————————

20. ČLENSKÁ SCHŮZE – VALNÁ HROMADA KLUBU, HOTEL ROZTOKY, KŘIVOKLÁT  MAPA

sobota 6. 4. 2019 

Mohou se zúčastnit: členové klubu a jejich rodinní příslušníci, zájemci o členství.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

——————————————————————————————————————————————————

15. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ – SRAZ AMERIK, JIZBICE POD BLANÍKEMMAPA

19. – 20. 4. 2019  

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/309010813078255/

Web srazu: http://www.v8bublani.cz/

——————————————————————————————————————————————————

2. GRAND VETERAN, PN BOHNICEMAPA

sobota 27. 4. 2019  

Reprezentativní výstava klubových vozidel v rámci AKAV, FKHV.

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Vystavovat vůz mohou pouze registrovaní účastníci: https://www.fkhv.cz/grand-veteran/pro-ucastniky/prihlaska/

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/489058778258728/

Web srazu: http://www.fkhv.cz/grand-veteran/

——————————————————————————————————————————————————

20. KLUBOVÝ TESTAČNÍ DEN – LUŠTĚNICE PELECHOVMAPA

sobota 11. 5. 2019 od  9:00 do 14:00 hodin

Info: ZDE

Mohou se zúčastnit: členové klubu nebo zájemci o členství.

Pozn.: Testační den se uskuteční pouze v případě většího zájmu (min. 20 testací/retestací).

——————————————————————————————————————————————————

8. ZIMNÍ SRAZ – LUŠTĚNICE PELECHOVMAPA

sobota 7. 12. 2019 od  10:00 do 17:00 hodin

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Akce navazuje na páteční TCN v pardubickém RoadCafe (6.12.2019, 18-24 hodin). Zájemci o účast v RoadCafe volejte do 10.11.2019 na tel.: 739 517 105 (kvůli rezervaci míst).

Trasa z Pardubic: https://goo.gl/maps/hErmMd8RekQ2

P.B. 2.2.2019

*****************************************************************************

ŠŤASTNÝ A VESELÝ NEJEN VÁNOČNÍ VÍKEND VÁM PŘEJE REDAKCE ČASOPISU CHROM&PLAMENY!

P.B. 23.12.2018

*****************************************************************************

PŘEJEME VÁM VYSOKOU KOMPRESI A STÁLE PLNOU NÁDRŽ POCTIVÉHO BENZÍNU I V ROCE 2019!

P.B. 22.12.2018

*****************************************************************************

Zimní Luštěnice opět trhly rekord!
Návštěvníci nejen našich srazů si už zvykli, že oblíbené akce se postupem času rozrůstají. Typickým příkladem je klubová mini-akcička „Zimní Luštěnice“, která před lety začínala s jednou řadou amerik a letos jí navštívilo téměř 150 amerických + 30 evropských vozů. Akce, která má svůj předvoj již v pátek v pardubickém Road Cafe, se opět ukázala jako ideální předvánoční setkání.
Díky krásnému počasí, které se vůbec netvářilo prosincově se řada z vás rozhodla ještě naposledy provětrat své plechové miláčky před zimním spánkem. Za to vám všem patří velký dík. Bylo se na co koukat, debatovalo se, jedlo, popíjelo, a někteří setrvali až do setmění. Kromě klasických amerických veteránů, přijela samozřejmě i řada dailydriverů, ale vidět jste mohli i opravdu raritní kousky – náš klubový člen Jirka Rajs přivezl dokonce hned dva kusy sběratelsky vzácného Hummeru H1 Alpha Wagon 2006. Pohár a cenu za nejkrásnější ameriku srazu si odvezl Peter Willits se svým „Sobillakem“ Cadillacem Coupe DeVille 1958.
Zvláštní poděkování patří opět Jeep Clubu, jehož členové k nám dorazili skutečně v hojném počtu.
Sezóna 2018 je u konce. Těšíme se na vás na jubilejním 15. Prvním jarním bublání v Jizbici pod Blaníkem 20. dubna 2019!
.
P.S.: Velký dík patří našemu klubovému členu Jimmy Frostovi, který se opět postaral o skvělé video a pověsil ho na svůj YT kanál 🙂

*****************************************************************************

*****************************************************************************

R.I.P. Karel Procházka

Máme pro vás smutnou zprávu…
Do automobilového nebe odjel velký obdivovatel vozů Corvette a dřívější dlouholetý prezident Corvette Clubu Praha 🙁

*****************************************************************************

*****************************************************************************

VÝMĚNA PRŮKAZŮ HISTORICKÝCH VOZIDEL

Někteří z vás mají v průkazu HV na straně 3 již devět razítek a někteří i desáté razítko na straně 2 v úředních záznamech. Takto „popsané“ průkazy je třeba před další testací vyměnit za nové. Výměna průkazů HV se provádí na registračních místech (úřad s rozšířenou působností) dle vašeho trvalého bydliště a je velmi jednoduchá. K výměně potřebujete pouze 1+1 nové fotografie 6×9 cm, které musí být totožné s fotografiemi na starém průkazu. Pakliže totožné nejsou, budete potřebovat 2+2 fotografie. Výměna průkazu HV je bezplatná a provádí se na počkání (cca 20 min.) a nebo do druhého dne. Výměnu nenechávejte na poslední chvíli. Právě nyní v době relativního klidu (listopad až únor) na registračních místech je ta nejvhodnější doba na výměnu průkazu.

P.B. 27.11.2018

*****************************************************************************

ZIMNÍ LUŠTĚNICE 2018

NA ÚPLNÝ ZÁVĚR SEZÓNY JSME PRO VÁS, JAKO KAŽDÝ ROK, PŘIPRAVILI ZIMNÍ SRAZ V LUŠTĚNICÍCH!

MÍSTO: AREÁL PELECHOV, LUŠTĚNICE ZELENÁ, 40 KM OD PRAHY, 15 KM OD MLADÉ BOLESLAVI MAPA
DATUM: SOBOTA 8.12.2018
ČAS: OD 11:00 DO 18:00 HODIN
PROGRAM: ROZLOUČENÍ SE SEZÓNOU, TLACHÁNÍ O AMERIKÁCH A ŽIVOTĚ KOLEM NICH, NÁVŠTĚVA MUZEA PELECHOV, KONZUMOVÁNÍ DOBROT.
CATERING FOOD HOUSE – HAMBURGERY, GRILOVANÁ KÝTA, PÁREK V ROHLÍKU, BUŘTY NA PIVU…
ALKO, NEALKO, KAFE, GROG, SVAŘÁK…
VSTUPNÉ: ZDARMA, VOLNÝ VSTUP DO AUTOMUZEA PELECHOV.
POHÁR A CENA PRO NEJLEPŠÍ AMERIKU.
AKCE BUDE NAVAZOVAT NA 106. THURSDAY CRUISE NIGHT, KTERÝ SE KONÁ V ROADCAFE V PARDUBICÍCH V PÁTEK 7.12.2018 (PROSINCOVÝ TCN JE VŽDY V PÁTEK, TAKŽE VLASTNĚ FRIDAY CRUISE NIGHT 🙂 ). ODJEZD KOLONY Z PARDUBIC OD MC DONALD´S (U NÁDRAŽÍ) V 11:00 HODIN  TRASA: https://goo.gl/maps/hErmMd8RekQ2
AKTUÁLNÍ INFO V DISKUSI NA USMOTORS.
BUDEME RÁDI, KDYŽ PŘIJEDETE AMERIKOU, ALE NENÍ PODMÍNKOU. PŘIJEĎTE ČÍMKOLIV – AKCE JE HLAVNĚ O LIDECH, PŘÁTELÍCH A KAMARÁDECH.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
.
 

P.B. 25.11.2018

.

***************************************************************************

Děkujeme všem, kdo dorazili 1. až 3. června 2018 na 9.ročník

srazu veškerého detroitského železa LUCKY CRUISERS WEEKEND

do autokempu Merkur v Pasohlávkách!

Fotky, videa a aktuální info o ročníku 2019 najdete na: http://www.lcw.cz/

***************************************************************************

Redakce časopisu CHROM & PLAMENY vás srdečně zve na sraz amerik do autokempu MERKUR v Pasohlávkách

Kompletní info: http://www.lcw.cz/

P.B. 28.5.2018

.

***************************************************************************

Trochu opožděné info z 19. TESTAČNÍHO DNE

Testační den ČKMAA proběhl bez jediného problému, a věříme, že k plné spokojenosti všech členů i návštěvníků. Děkujeme všem zúčastněným.

P.B. 26.5.2018

.

***************************************************************************

19. TESTAČNÍ DEN ČKMAA UŽ TUTO SOBOTU 12. KVĚTNA 2018!

Místo: areál Pelechov, Luštěnice MAPA

Čas: 9:00 až 13:00 hodin

Průkazy HV a členské klubové průkazy s sebou! Veškeré info bylo posláno mailem všem členům klubu. Občerstvení zajištěno a zpřístupnění Muzea Pelechov také. Kompletní info o testacích a retestacích najdete také ZDE

Pamatujte, že veterán, který nebude mít prodlouženou platnost průkazu HV je po 31.5.2017 považován a sankcionován při silniční kontrole Policií ČR jako vůz bez platné technické kontroly!

Fotogalerie z loňského ročníku:

P.B. 6.5.2018

.  

***************************************************************************
 
Akce Grand Veteran předčila všechna očekávání. Luxusní počasí, spousta krásných aut a bohatý program. Na to, že ve stejnou dobu probíhalo nezvyklé množství jiných veteránských akcí, a z nich 3 s výraznou účastí US cars, přijelo i poměrně dost amerik. Děkujeme všem, kdo jste do Bohnic dorazili a také těm, kdo se zastavili u našeho klubovém stánku.
***************************************************************************
1. GRAND VETERAN 28.4.2018
 
Náš klub bude mít samozřejmě na této akci zastoupení a klubový stánek.
Doufáme, že se tam s některými z vás potkáme 🙂

P.B. 27.4.2018

.  

***************************************************************************
DOJMY Z JIZBICE 2018
 
Letošní Bublání má velkou šanci stát se nejlepším ročníkem za celých dlouhých 13 let. Děkujeme všem, kdo jste nás poctili svou návštěvou a přijeli. A trhli jsme opět jizbický rekord – do Jizbice pod Blaníkem dorazilo celkem 418 amerik! Počasí nám tentokrát přálo, zažili jsme první Bublání, které bylo po celý víkend na tričko a šortky. Atmosféra byla báječná, a to hlavně díky vám! Po celý víkend nenastal žádný problém, spanilou jízdu do Zruče jsme zvládli také na jedničku. Sobotní beseda s odborníkem na oleje byla velmi výživná, přestože jsme čekali malinko větší účast. Alespoň byl ale čas na diskuzi a vaše dotazy, kterých nebylo vůbec málo.
Velké díky všem pomocníkům při řazení aut a asistenci spanilé jízdy. Obrovský dík porotcům, kteří to opět neměli lehké. Taky dík všem kameramanům a fotografům!
A nakonec velká gratulace Petrovi Landsmannovi ke získání prvního místa a exkluzivního poháru BEST of BEST za úchvatné DeSoto Adventure 1961.
.
Už tuto sobotu! Určitě doražte, ale přijeďte včas. Letos to bude velmi nabité. Těšíme se na vás!
Počasí nám přeje, dlouhodobá předpověď je přímo luxusní, teplo a sluníčko: https://yrno.cz/pocasi/Stredocesky/Cechtice/dlouhodoba-predpoved/
Veškeré info najdete na webu: http://www.v8bublani.cz/
Protože se k nám chystá mnoho majitelů amerik a areál není nafukovací, věnujte prosím pozornost tomuto sdělení:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO MAJITELE AMERIK, KTEŘÍ SE K NÁM CHYSTAJÍ:

Minulý ročník 2017 ukázal, že majitele amerik neodradí ani zima a vytrvalý déšť, a na První jarní bublání do Jizbice pod Blaníkem dorazí děj se co děj. Loni v dubnu nás tak poctilo svou návštěvou neuvěřitelných 394 amerik, přestože v sobotu už od rána pršelo. Váš zájem a věrnost nás jako pořadatele velmi těší a velice si toho vážíme. Účast téměř čtyř stovek vozů s sebou však přináší jisté problémy, protože areál má svou komfortní hranici do 300 vozů. V souvislosti s tímto nárůstem vás proto prosíme o pochopení při příjezdu a parkování vozů uvnitř areálu.

Počítejte s tím, že:

1/ příjezd po 11 hodině v sobotu může být velmi komplikovaný a může nastat situace, že budete čekat v dlouhé frontě před vjezdem do areálu

2/ pokud se areál zcela naplní, budeme muset vyhlásit STOP STAV, vjezdovou bránu uzavřít a nově přijíždějící vozy posílat k odjezdu směrem na Zhoř a Nekvasovice

3/ po zaparkování v areálu budete zarovnáni dalšími vozy a váš odjezd bude možný až cca v 16 hodin při hromadném odjezdu na vyjížďku

A proto:

1/ přijeďte co nejdříve, jen tak budete mít jistotu, že se do areálu dostanete!

2/ pokud máte v plánu odjet z areálu v sobotu dříve než na vyjížďku (v 16:00 hodin), raději k nám nejezděte. Moc nás to mrzí, ale to, že odjedete dříve vám nemůžeme zaručit

 

P.B. 15.4.2018

.  

***************************************************************************

19. VALNÁ HROMADA

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili Valné hromady klubu na našem oblíbeném místě v Roztokách u Křivoklátu! Podle ohlasů se vám tam líbilo a to je super! Panu Antonimu a celému hotelovému týmu děkujeme za vynikající gulášek i rautík.
Těšíme se na vás na Jizbici pod Blaníkem 20. – 22.dubna 2018! http://www.v8bublani.cz/

***************************************************************************

NEZAPOMEŇTE! VALNÁ HROMADA KLUBU UŽ TUTO SOBOTU 7.4.2018!
Vypadá to, že bude hezké počasí, tak se nebojte vytáhnout svoje plechové miláčky. Sezóna právě začíná!
V sobotu s sebou vezměte fotky z renovací, ukázky vašich nových přírůstků a hlavně dobrou náladu.
Po práci se opět pobavíme. Pan Antoni připravil dobré jídlo, bude oběd i večerní raut, čeká na vás bowlingová dráha i kulečníky a samozřejmě dlouhý večerní pokec s kamarády.
O noclehy se nebojte – celý hotel je jen náš 
Děkujeme všem, kteří jste mailem potvrdili účast.

Na VH si nezapomeňte vzít svůj členský průkaz.
Místo konání Valné hromady: www.hotelroztoky.cz

Klikněte na odkaz a zobrazí se vám aktivní mapa:
https://mapy.cz/s/pY1k

Těšíme se na vás!

P.B. 4.4.2018

***************************************************************************

Přidána fotogalerie klubového auta Pontiac GTO 1966

.
P.B. 3.4.2018

***************************************************************************

DŮLEŽITÉ INFO K AKCI 1.GRAND VETERAN 28.4.2018

Termín uzávěrky registrace exponátů je 6.3.2018. Prosím nezapomeňte přihlásit své americké veterány včas.
 
.
 
 
.
P.B. 17.2.2018

***************************************************************************

AKCE POŘÁDANÉ NAŠÍM KLUBEM (2018)

——————————————————————————————————————————————————

19. ČLENSKÁ SCHŮZE – VALNÁ HROMADA KLUBU, HOTEL ROZTOKY, KŘIVOKLÁT  MAPA

sobota 7. 4. 2018  !!! POZOR ZMĚNA TERMÍNU !!!  

Mohou se zúčastnit: členové klubu a jejich rodinní příslušníci, zájemci o členství.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

——————————————————————————————————————————————————

14. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ – SRAZ AMERIK, JIZBICE POD BLANÍKEM  MAPA

20. – 21. 4. 2018  

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/148643442511628/

Web srazu: http://www.v8bublani.cz/

——————————————————————————————————————————————————

1. GRAND VETERAN, PN BOHNICE  MAPA

sobota 28. 4. 2018  

Reprezentativní výstava klubových vozidel v rámci AKAV, FKHV.

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Vystavovat vůz mohou pouze členové klubu – registrovaní účastníci: http://www.fkhv.cz/grand-veteran/prihlaska/

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/527298714317586/

Web srazu: http://www.fkhv.cz/grand-veteran/

——————————————————————————————————————————————————

19. KLUBOVÝ TESTAČNÍ DEN – LUŠTĚNICE PELECHOV  MAPA

sobota 12. 5. 2018 od  9:00 do 14:00 hodin

Info: ZDE

Mohou se zúčastnit: členové klubu nebo zájemci o členství.

——————————————————————————————————————————————————

7. ZIMNÍ SRAZ – LUŠTĚNICE PELECHOV  MAPA

sobota 8. 12. 2018 od  11:00 do 18:00 hodin

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

.

P.B. 2.2.2018

***************************************************************************

VESELÉ VÁNOCE A VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU VŠEM ČLENŮM A PŘÁTELŮM KLUBU!

.
P.B. 23.12.2017

***************************************************************************

ZIMNÍ LUŠTĚNICE 2017

NA ÚPLNÝ ZÁVĚR SEZÓNY JSME PRO VÁS, JAKO KAŽDÝ ROK, PŘIPRAVILI ZIMNÍ SRAZ V LUŠTĚNICÍCH!

MÍSTO: AREÁL PELECHOV, LUŠTĚNICE ZELENÁ, 40 KM OD PRAHY, 15 KM OD MLADÉ BOLESLAVI MAPA
DATUM: SOBOTA 2.12.2017
ČAS: OD 11:00 DO 18:00 HODIN
PROGRAM: ROZLOUČENÍ SE SEZÓNOU, TLACHÁNÍ O AMERIKÁCH A ŽIVOTĚ KOLEM NICH, NÁVŠTĚVA MUZEA PELECHOV, KONZUMOVÁNÍ DOBROT.
CATERING FOOD HOUSE – HAMBURGERY, PÁREK V ROHLÍKU, BUŘTY NA PIVU, HOVĚZÍ NA DIVOKO, CHILLI CON CARNE…
ALKO, NEALKO, KAFE, GROG, SVAŘÁK…
VSTUPNÉ: ZDARMA, VOLNÝ VSTUP DO AUTOMUZEA PELECHOV.
POHÁR A CENA PRO NEJLEPŠÍ AMERIKU.
 
AKCE BUDE NAVAZOVAT NA 94. THURSDAY CRUISE NIGHT, KTERÝ SE KONÁ V ROADCAFE V PARDUBICÍCH V PÁTEK 1.12.2017 (PROSINCOVÝ TCN JE VŽDY V PÁTEK, TAKŽE VLASTNĚ FRIDAY CRUISE NIGHT 🙂 ). ODJEZD KOLONY Z PARDUBIC OD MC DONALD´S (U NÁDRAŽÍ) V 11:00 HODIN – INFO V DISKUSI NA USMOTORS.
BUDEME RÁDI, KDYŽ PŘIJEDETE AMERIKOU, ALE NENÍ PODMÍNKOU. PŘIJEĎTE ČÍMKOLIV – AKCE JE HLAVNĚ O LIDECH, PŘÁTELÍCH A KAMARÁDECH.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
 
 .
 
 
.
ZIMNÍ SRAZ JAKO UDÁLOST NA FACEBOOKU
.
P.B. 6.11.2017

***************************************************************************

DŮLEŽITÉ INFO K TESTOVÁNÍ A PROVOZOVÁNÍ HISTORICKÝCH VOZIDEL!

Změny legislativy důležité pro provozování HV:http://www.fkhv.cz/news/zmeny-legislativy-dulezite-pro-provozovani-historickych-vozidel/

Poplatky za testování HV, intervaly prodloužení:http://www.fkhv.cz/news/informace-pro-predsedy-ktk-a-veteranskou-verejnost/

P.B. 6.7.2017

***************************************************************************

18. TESTAČNÍ DEN – LUŠTĚNICE 6.5.2017

Děkujeme všem, kdo se zúčastnili klubového testačního dne. Z nového systému jsme měli strach, ale zvládli jsme to bez problémů. Díky všem kdo pomáhali :-).

Informace pro ty, kdo neretestovali: Neretestovaný veterán je po 31.5.2017 považován a sankcionován při silniční kontrole Policií ČR jako vůz bez platné technické kontroly!

P.B. 7.5.2017

*************************************************************************** 
NEZAPOMEŇTE, UŽ TUTO SOBOTU!
18. TESTAČNÍ DEN ČKMAA – SOBOTA 6. KVĚTNA 2017
Místo: areál Pelechov, Luštěnice MAPA
Čas: 9:00 až 14:00 hodin
Průkazy HV a členské průkazy s sebou! Veškeré info bylo včas posláno mailem všem členům klubu.
Prosíme všechny členy klubu o shovívavost a trpělivost. Najíždíme procesně na nový způsob testování. Může se stát, že letošní testace a retestace budou probíhat pomaleji než jste byli zvyklí.  Děkujeme 🙂

Občerstvení zajištěno a zpřístupnění Muzea Pelechov také.
Po zkušenostech z předchozích let, kdy restaurace v areálu (a tudíž i WC), byla zavřená, jsme instalovali mobilní toaletu a mycí box 🙂
 
Fotogalerie z loňského ročníku:
 
 
P.B. 2.5.2017

. 

*************************************************************************** 
DOJMY Z JIZBICE 2017
Letošní Jizbice postihlo opravdu velmi špatné počasí. Snad dokonce jedno nejhorších v celé historii nejenom Jizbic, ale všech US srazů celkově.
O to víc nás překvapilo, že se to neprojevilo na účasti, ale naopak přijelo ještě víc amerik (celkem 394!). A to i přesto, že v sobotu ráno, kdy se většina rozhoduje jestli vyrazí, tak už pršelo na většině území ČR. Přijela spousta krásných aut, z nich nejstarší Cadillac 1926, samozřejmě po vlastní ose. To je bomba! Moc nás to všechny potěšilo, protože to znamená, že počasí už na Prvním jarním bublání ani nehraje roli.
Moc velké díky všem, kdo se nebáli deště a zimy a dorazili. Vážíme si toho, byli jste báječní 🙂
Na internetu koluje množství fotogalerií a videí. Tady jsou všechny pohromadě:
 
 
Pátek slunce, sobota déšť, neděle sníh…
 
.
P.B. 30.4.2017

. 

***************************************************************************

13. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ už za 10 dní!

Český klub majitelů amerických automobilů ve spolupráci s časopisem CHROM&PLAMENY vás zve na již 13. ročník tradičního SRAZU AMERIK do Jizbice pod Blaníkem.
Sraz je přístupný nejen pro členy klubu, ale pro všechny majitele a přátele amerických automobilů všech ročníků a kategorií, a také pro širokou veřejnost. Všichni jste vítáni 🙂 Těšíme se na vás!
http://www.v8bublani.cz/

Pohár BEST OF BEST pro nejlepší ameriku srazu vyrobil opět Marek Mandík, člen našeho klubu. Letos ve tvaru legendárního Zlatého Pístu. Marku moc děkujeme!
Kdo si ho letos odveze? Možná to budete právě vy 🙂

P.B. 11.4.2017

. 

***************************************************************************

18. VALNÁ HROMADA

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili Valné hromady klubu. Přestože řadu z vás skolily chřipky a termín se trefil do jarních prázdnin, takže nás tentokrát bylo méně, nálada byla skvělá a ukázalo se, že jsme pořád dobrá parta. Věříme, že jste se dozvěděli, co jste potřebovali, a užili si večer s přáteli jak se patří. Těšíme se na vás na Jizbici pod Blaníkem 21. – 23.dubna 2017! http://www.v8bublani.cz/
 
***************************************************************************

VÝMĚNA PRŮKAZŮ HISTORICKÝCH VOZIDEL

Mnozí z vás mají po loňských testacích v průkazu HV na straně 3 již devět razítek a někteří i desáté razítko na straně 2 v úředních záznamech. Takto „popsané“ průkazy je třeba před letošní testací vyměnit za nové. Výměna průkazů HV se provádí na registračních místech (úřad s rozšířenou působností) dle vašeho trvalého bydliště a je velmi jednoduchá. K výměně potřebujete pouze nové fotografie 6×9 cm, které musí být totožné s fotografiemi na starém průkazu. Výměna průkazu HV je bezplatná a provádí se na počkání (cca 20 min.) a nebo do druhého dne. Výměnu nenechávejte na poslední chvíli. Průkaz HV budete potřebovat na klubovém testačním dnu 6.5.2017.

P.B. 7.3.2017

.  

***************************************************************************

Jménem výboru klubu si dovolujeme vás pozvat na:

18. ČLENSKOU SCHŮZI – VALNOU HROMADU KLUBU

Místo: Hotel Roztoky, Roztoky u Křivoklátu 14, Křivoklát 270 23  MAPA

Datum: sobota 11. 3. 2017  

Na dvoudenní charakter Valné hromady, který se tolik osvědčil v předchozích letech se můžete těšit i letos. Znamená to, že ani tentokrát nebudeme na VH jen pracovat, ale po vykonání nezbytných povinností si užijeme trochu zábavy a také dobrého jídla i pití.

Příjemné prostředí restauračního pivovaru s hotelem a bowlingem je jako stvořené k posezení s přáteli a čeká jen na nás. Nezapomeňte s sebou vzít ukázky fotek vašich nových čtyřkolových přírůstků, či dokončených renovací – možnost projekce.

SOBOTA 11.3.2017:

11:00 – 12:00      příjezd, setkání a ubytování

12:00 – 13:00      společný oběd

13:00 – 16:00      Valná hromada

17:00 – 18:00      večeře (studený a teplý raut)

18:00 – 24:00      bowling & zábava (promítání záznamů ze srazů, promítání filmů nebo vašich nových amerik)

NEDĚLE 12.3.2017:

09:00 –  10:00     snídaně

do 11:00     odjezd

JEDNOTLIVÉ BODY PROGRAMU VALNÉ HROMADY (SOBOTA 13:00 – 16:00 hod.)

– výběr členských příspěvků na rok 2017 & prodloužení platnosti členských průkazů (vezměte s sebou!)

– přivítání nových členů klubu

– situace FKHV – FIVA

– testování historických vozidel

– klubové srazy (JIZBICE a LUŠTĚNICE)

– web AKAV a klubový web

– hospodaření klubu

– diskuse

Společný oběd, večerní studený raut a provoz bowlingu jsou pro všechny členy klubu a jejich partnery zdarma. Ubytování v hotelu stojí 400 Kč osoba/noc. Celý hotel je rezervován pouze pro nás – noclehy proto není třeba rezervovat předem.

Na akci je možno pozvat i partnerky (v tomto případě prosíme o oznámení).

Fotogalerie z loňské Valné hromady:

P.B. 24.2.2017

.  

***************************************************************************

AKCE POŘÁDANÉ NAŠÍM KLUBEM (2017)

——————————————————————————————————————————————————

18. ČLENSKÁ SCHŮZE – VALNÁ HROMADA KLUBU, HOTEL ROZTOKY, KŘIVOKLÁT  MAPA

sobota 11. 3. 2017  

Mohou se zúčastnit: členové klubu a jejich rodinní příslušníci, zájemci o členství.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

——————————————————————————————————————————————————

13. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ – SRAZ AMERIK, JIZBICE POD BLANÍKEM  MAPA

21. – 22. 4. 2017  

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/1294542350607874/

Web srazu: http://www.v8bublani.cz/

——————————————————————————————————————————————————

18. KLUBOVÝ TESTAČNÍ DEN – LUŠTĚNICE PELECHOV  MAPA

sobota 6. 5. 2017 od  9:00 do 14:00 hodin

Info: ZDE

Mohou se zúčastnit: členové klubu nebo zájemci o členství.

——————————————————————————————————————————————————

6. ZIMNÍ SRAZ – LUŠTĚNICE PELECHOV  MAPA

sobota 2. 12. 2017 od  11:00 do 18:00 hodin

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

——————————————————————————————————————————————————

P.B. 21.1.2017

 
***************************************************************************
VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!
 
P.B. 22.12.2016
.
***************************************************************************
Máme pro vás VÁNOČNÍ DÁREK!
Upravili jsme web a zjednodušili prohlížení obrázků v galeriích. Od teď už nemusíte sledovat malou šipku pod obrázky, ale stačí klikat do té poloviny obrázku, na kterou stranu chcete galerii prohlížet 🙂
P.B. 11.12.2016
.
***************************************************************************
Zimní Luštěnice trhly rekord!
Klubová akcička, která před lety začínala se dvěmi desítkami amerik, se letos posunula na úroveň menšího běžného srazu.
Do Pelechova se tentokrát sjelo 100 až 110 amerik (přesněji to nešlo spočítat) a nějakých cca 25 evropských vozů. Počasí nám přálo, a tak se mnoho z vás rozhodlo probudit letos ještě naposledy stovky koní pod kapotou a vyrazit na rozloučení se sezónou stylově! Za to vám všem patří velký dík. Bylo se na co koukat a debaty, nejen vánoční, nebraly konce. Zvláštní poděkování patří Jeep Clubu, jehož členové k nám dorazili opravdu v hojném počtu.
Jsme rádi, že vám zachutnala novinka od Food House – Hemi Burger s omáčkou Plum Crazy. Nejen pro ty, na které se nedostalo, máme dobrou zprávu – Hemi Burger se v nabídce cateringové firmy Food House zabydlí natrvalo, takže si jej budete moct dopřát také na Jizbici a na Konopáči.
Sezóna 2016 je u konce. Těšíme se na vás na Prvním jarním bublání v Jizbici pod Blaníkem 22. dubna 2017!
.
P.S.: Velký dík patří našemu klubovému členu Jimmy Frostovi, který se postaral o skvělé video v rekordním čase. Jimmy ho pověsil na svůj YT kanál už v sobotu 3.12. odpoledne, takže ho podezříváme, že má střihací zařízení ve svém Hemi Magnum, kterým odjel odpoledne domů 🙂

***************************************************************************

ZIMNÍ LUŠTĚNICE 3.12. 2016

NA ÚPLNÝ ZÁVĚR SEZÓNY JSME PRO VÁS, JAKO KAŽDÝ ROK, PŘIPRAVILI ZIMNÍ SRAZ V LUŠTĚNICÍCH!

MÍSTO: AREÁL PELECHOV, LUŠTĚNICE ZELENÁ, 40 KM OD PRAHY, 15 KM OD MLADÉ BOLESLAVI MAPA
DATUM: SOBOTA 3.12.2016
ČAS: OD 11:00 DO 18:00 HODIN
PROGRAM: ROZLOUČENÍ SE SEZÓNOU, TLACHÁNÍ O AMERIKÁCH A ŽIVOTĚ KOLEM NICH, NÁVŠTĚVA MUZEA PELECHOV, KONZUMOVÁNÍ DOBROT.
POHÁR A CENA PRO NEJLEPŠÍ AMERIKU.
CATERING FOOD HOUSE – HAMBURGERY, BUŘTY NA PIVU, CHILLI CON CARNE…
!!! PŘEDSTAVENÍ A OCHUTNÁVKA HEMI-BURGERU !!!
ALKO, NEALKO, KAFE, GROG, SVAŘÁK…
VSTUPNÉ: ZDARMA, VOLNÝ VSTUP DO AUTOMUZEA PELECHOV.
 
AKCE BUDE NAVAZOVAT NA 82. THURSDAY CRUISE NIGHT, KTERÝ SE KONÁ V ROADCAFE V PARDUBICÍCH V PÁTEK 2.12.2016 (PROSINCOVÝ TCN JE VŽDY V PÁTEK).
PRO PARDUBIČÁKY – ODJEZD KOLONY Z PARDUBIC OD MC DONALD´S (U NÁDRAŽÍ) V 11:00 HODIN – INFO V DISKUSI NA USMOTORS.
BUDEME RÁDI, KDYŽ PŘIJEDETE AMERIKOU, ALE NENÍ PODMÍNKOU. PŘIJEĎTE ČÍMKOLIV – AKCE JE HLAVNĚ O LIDECH, PŘÁTELÍCH A KAMARÁDECH.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
 
2016_lust.png
ZIMNÍ SRAZ JAKO UDÁLOST NA FACEBOOKU
.
P.B. 7.11.2016

***************************************************************************

BILANCOVÁNÍ SEZÓNY 2016

Léto je za námi a s ním i další úspěšná sezóna. Členové našeho klubu se zúčastnili mnoha srazů a akcí s amerikami po celé ČR. Tady jsou fotogalerie a videa některých z nich:

JK CLASSICS OPENING PARTY – LUŽNÁ U RAKOVNÍKA (pořadatelé jsou přátelé klubu): FOTOGALERIE

SPRINTY US CARS – TCHOŘOVICE (pořadatelé jsou přátelé klubu): VIDEO

MUZEUM VETERÁNŮ – NOVÁ BYSTŘICE (pořadatel je člen klubu): FOTOGALERIE

7. LUCKY CRUISERS WEEKEND – KONOPÁČ (pořadatel je člen klubu): FOTOGALERIE1  FOTOGALERIE2

VIDEO 1  VIDEO 2  VIDEO 3  VIDEO 4  VIDEO 5

.

RUMCAJSOVA 8 – SOBOTKA (pořadatelé jsou přátelé klubu): VIDEO 1  VIDEO 2  VIDEO 3  VIDEO 4

LEGENDY – PRAHA BOHNICE (člen pořadatelského týmu je člen klubu):

.

VŠE NA KOLECH V ČASE – MILÍKOV (pořadatelé jsou přátelé klubu):

.

FULL SIZE SESSION – MICHÁLKOVICE (pořadatelé jsou přátelé klubu): FOTOGALERIE

5. AMERICAN CLASSIC CARS – OSTRAVA (pořadatelé jsou přátelé klubu): FOTOGALERIE   VIDEO

SUMMERTIME JK CLASSICS – LUŽNÁ U RAKOVNÍKA (pořadatelé jsou přátelé klubu): FOTOGALERIE

CARLSBAD CLASSIC – KARLOVY VARY (pořadatelé jsou přátelé klubu):

.

HOWLING & US CARS – STARÁ BOLESLAV (pořadatel je člen klubu): FOTOGALERIE 

2. BBQ SMOKEHOUSE – VYSOKÉ MÝTO (pořadatelé jsou přátelé klubu): VIDEO

BIG RIG MEETING CONVOY – KRHOV (pořadatelé jsou přátelé klubu): FOTOGALERIE1  FOTOGALERIE2

FRIENDS FESTIVAL – PARDUBICE (pořadatelé jsou přátelé klubu): VIDEO

.

HRADECKÁ V8 – MALŠOVA LHOTA (pořadatel je člen klubu): FOTOGALERIE 1  FOTOGALERIE 2  VIDEO 1  VIDEO 2

5. INTERNATIONAL PRAGUE CAR FESTIVAL – PRAHA LETŇANY (pořadatelé jsou přátelé klubu): FOTOGALERIE

BIG 8 PARTY – KAJLOVEC (pořadatelé jsou přátelé klubu): FOTOGALERIE 1  FOTOGALERIE 2

3. RETROMĚSTEČKO – PARDUBICE (pořadatelé jsou přátelé klubu):

.

P.B. 2.11.2016

***************************************************************************
Omlouváme se za dlouhou nečinnost na webu. V následujících dnech a týdnech vám to vynahradíme 🙂

Fotogalerie ze 17. TESTAČNÍHO DNE ČKMAA

 
***************************************************************************
DOJMY Z JIZBICE 2016
Báječní lidé v osmiválcových strojích! Díky, že jste přijeli, díky za skvělou náladu a tomu nahoře za počasí. Velké poděkování všem, kteří pomohli s řazením aut či uzávěrou křižovatek při vyjížďce. Úplně největší dík patří celé naší odborné hodnotící komisi, která měla spoustu práce. Krásných amerik jezdí do Jizbice stále víc a víc, a tak není vůbec jednoduché vybrat ty nejlepší. Registrovaných 388 amerických vozů mluví za vše.
Podle všech ohlasů se vám na Jizbici opět líbilo. Je to hlavně díky výborné atmosféře, kterou si děláte vy sami 🙂
Na sítích koluje množství fotogalerií a videí. Tady jsou všechny pohromadě:
 

P.B. 4.5.2016

 

***************************************************************************

17. TESTAČNÍ DEN ČKMAA – SOBOTA 7. KVĚTNA 2016

Místo: areál Pelechov, Luštěnice MAPA

Čas: 9:00 až 14:00 hodin

Průkazy HV a členské průkazy s sebou! Majitelům veteránů, kterým v průkazu HV již nezbylo místo pro letošní razítko, bude razítko dáno do jiných záznamů. To znamená, že není třeba měnit průkazy ještě před tímto testačním dnem.

Před RETESTACÍ máte dvě možnosti:

a/ absolvovat technickou kontrolu na STK (doporučujeme), kdy nám jako potvrzení pro RETESTACI dodáte PROTOKOL STK a PROTOKOL O ROČNÍ PROHLÍDCE MOTOROVÉHO VOZIDLA.

Z nezávažných vypsaných závad nemusíte mít strach 🙂

b/ absolvovat prohlídku v odborném servisu, který disponuje válcovou zkušebnou brzd, kdy nám jako potvrzení pro RETESTACI dodáte vyplněné formuláře: POSOUZENÍ STAVU HISTORICKÉHO VOZIDLA ODBORNOU DÍLNOU a PROTOKOL O ROČNÍ PROHLÍDCE MOTOROVÉHO VOZIDLA.

Před NOVOU TESTACÍ musíte vždy absolvovat kontrolu na STK. 

Kompletní info o testacích a retestacích ZDE

P.B. 20.4.2016
.
***************************************************************************
12. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ – JIZBICE POD BLANÍKEM 23. DUBNA 2016
Český klub majitelů amerických automobilů ve spolupráci s časopisem CHROM&PLAMENY vás zve na již 12. ročník tradičního SRAZU AMERIK do Jizbice pod Blaníkem.
Sraz je přístupný nejen pro členy klubu, ale pro všechny majitele a přátele amerických automobilů všech ročníků a kategorií, a také pro širokou veřejnost. Všichni jste vítáni 🙂 Těšíme se na vás!
kompletní info o srazu: http://www.v8bublani.cz/
 
 
.
 
 
Exkluzivní trofej pro nejlepší ameriku srazu BEST OF BEST JIZBICE 2016!
111.jpg Ručně vyrobeno naším členem klubu Markem Mandíkem. Děkujeme Marku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
P.B. 5.4.2016
.
***************************************************************************
 

17. VALNÁ HROMADA KLUBU

Děkujeme všem členům, kteří se zúčastnili sobotní Valné hromady na našem oblíbeném místě v Roztokách u Křivoklátu! Podle ohlasů se vám tam líbilo a to je super! Účast byla opět skvělá a nálada jakbysmet. Jste báječná parta! :-). Panu Antonimu a celému hotelovému týmu děkujeme za vynikající svíčkovou i rautík a Pétě Aglerové za sladkou perníkovou tečku.
Těšíme se na vás na Jizbici pod Blaníkem 22. – 24.dubna 2016! http://www.v8bublani.cz/ 
 
Omlouváme se za špatnou kvalitu fotek.
***************************************************************************

Jménem výboru klubu si dovolujeme vás pozvat na:

17. ČLENSKOU SCHŮZI – VALNOU HROMADU KLUBU

Místo: Hotel Roztoky, Křivoklát  MAPA

Datum: sobota 12. 3. 2016  

Na dvoudenní charakter Valné hromady, který se tolik osvědčil v předchozích letech se můžete těšit i letos. Znamená to, že ani tentokrát nebudeme na VH jen pracovat, ale po vykonání nezbytných povinností si užijeme trochu zábavy a také dobrého jídla i pití.

Příjemné prostředí restauračního pivovaru s hotelem a bowlingem je jako stvořené k posezení s přáteli a čeká jen na nás. Nezapomeňte s sebou vzít ukázky fotek vašich nových čtyřkolových přírůstků, či dokončených renovací – možnost projekce.

SOBOTA 12.3.2016:

11:00 – 12:00      příjezd, setkání a ubytování

12:00 – 13:00      společný oběd

13:00 – 16:00      Valná hromada

17:00 – 18:00      večeře (studený a teplý raut)

18:00 – 24:00      bowling & zábava (promítání záznamů ze srazů, promítání filmů nebo vašich nových amerik)

NEDĚLE 13.3.2016:

09:00 –  10:00     snídaně

11:00     odjezd

JEDNOTLIVÉ BODY PROGRAMU VALNÉ HROMADY (SOBOTA 13:00 – 16:00 hod.)

– výběr členských příspěvků na rok 2016 & prodloužení platnosti členských průkazů (vezměte s sebou!)

– přivítání nových členů klubu

– situace FKHV – FIVA

– testování historických vozidel

– klubové srazy (JIZBICE a LUŠTĚNICE)

– web AKAV a klubový web

– hospodaření klubu

– diskuse

Společný oběd, večerní studený raut a provoz bowlingu jsou pro všechny členy klubu a jejich partnery zdarma. Ubytování v hotelu stojí 400 Kč osoba/noc. Celý hotel je rezervován pouze pro nás – noclehy proto není třeba rezervovat předem.

Na akci je možno pozvat i partnerky (v tomto případě prosíme o oznámení).

Fotogalerie z loňské Valné hromady:

P.B. 12.2.2016

.  

***************************************************************************

AKCE POŘÁDANÉ NAŠÍM KLUBEM V ROCE 2016

17. ČLENSKÁ SCHŮZE – VALNÁ HROMADA KLUBU, HOTEL ROZTOKY, KŘIVOKLÁT  MAPA

sobota 12. 3. 2016  

Mohou se zúčastnit: členové klubu a jejich rodinní příslušníci, zájemci o členství.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

——————————————————————————————————————————————————

12. PRVNÍ JARNÍ BUBLÁNÍ – SRAZ AMERIK, JIZBICE POD BLANÍKEM  MAPA

22. – 23. 4. 2016  

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

Web srazu: www.V8bublani.cz

——————————————————————————————————————————————————

17. KLUBOVÝ TESTAČNÍ DEN – LUŠTĚNICE PELECHOV  MAPA

sobota 7. 5. 2016 od  9:00 do 14:00 hodin

Info: ZDE

Mohou se zúčastnit: členové klubu nebo zájemci o členství.

——————————————————————————————————————————————————

5. ZIMNÍ SRAZ – LUŠTĚNICE PELECHOV  MAPA

sobota 3. 12. 2016 od  11:00 do 18:00 hodin

Mohou se zúčastnit: členové klubu, nečlenové klubu, široká veřejnost.

Info: Petr Bellinger 739 517 105, ckmaa@seznam.cz

——————————————————————————————————————————————————

P.B. 17.1.2016

.

***************************************************************************
ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE A DO NOVÉHO ROKU VŽDY PLNOU NÁDRŽ!

333.jpg.

 
 
P.B. 22.12.2015
.
***************************************************************************
Ameriky, super lidi, slunce, modré nebe, skvělá nálada…
Zimní Luštěnice proběhly bez sněhu a za nádherného skoro až podzimního počasí. Nejspíš i díky tomu dorazilo nebývalé množství amerik a návštěvníků.
Areál Pelechov ožil pro veřejnost téměř po roce a půl a přestože se nejednalo o klasický sraz, ale free meeting bez programu a obvyklého zázemí, vystřídalo se v Pelechově během dne neuvěřitelných 77 amerik!
Děkujeme těm kdo vytáhli v prosinci svou americkou káru a dorazili, a samozřejmě i všem ostatním, ať už přijeli čímkoliv. Zvláštní poděkování patří členům Jeep Clubu a Redneck Vehicle Clubu, jejichž členové dorazili opravdu v hojném počtu.
Sezóna je opravdu u konce. Těšíme se na vás na Prvním jarním bublání v Jizbici pod Blaníkem 23. dubna 2016
***************************************************************************
ROZLOUČENÍ SE SEZÓNOU – ZIMNÍ SRAZ LUŠTĚNICE 5.12.2015 

Stejně jako v předchozích letech, i letos proběhne o první prosincové sobotě v Luštěnicích malé rozloučení s končící sezónou. Akce navazuje na páteční pardubický Thursday Cruise Night v Road Cafe (na pátek je přesunutý pouze v prosinci), jehož účastníci, kteří přespí v Pardubicích do soboty, budou vyjíždět v koloně v 11:00 hodin od pardubického McDonaldu směr Luštěnice – Pelechov. Průběžné info o odjezdu z Pardubic najdete ZDE

Není samozřejmě nutné jezdit hromadně z Pardubic, ale do Luštěnic je možné dorazit odkudkoliv. Máme zprávy, že do Luštěnic dorazí členové a přátelé klubu z celé ČR.

Akce ZIMNÍ LUŠTĚNICE 2015 je určena pro členy i nečleny klubu a všechny přátele amerických vozů, kteří se chtějí ještě před koncem roku vidět a popovídat si. Přijeďte čímkoliv! Dobrou náladu a teplé oblečení s sebou 🙂

TERMÍN: sobota 5. prosince 2015

ČAS: 11:00 – 17:00 hodin

MÍSTO: Luštěnice – Pelechov, mapa ZDE

Po dobu akce bude otevřeno AUTOMUZEUM-PELECHOV

OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO FIRMOU FOOD HOUSE (guláš, klobása, steak, alko + nealko, kafe, čaj, grog, svařák)

FOTOGALERIE 2012

FOTOGALERIE 2013 A  FOTOGALERIE 2013 B

PLAKAT_zimni_lustenice_2015.jpg

Zmenenavelikostcenaapohar.jpg

 
P.B. 16.11.2015
.

***************************************************************************

SEZÓNA 2015

Léto je za námi a s ním i úspěšná sezóna 2015. Členové našeho klubu se zúčastnili mnoha srazů po celé ČR. Přinášíme vám fotogalerie některých z nich:

LUCKY CRUISERS WEEKEND KONOPÁČ (pořadatelé jsou členové klubu)

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ MUZEA V NOVÉ BYSTŘICI (pořadatel je člen klubu)

FULL SIZE SESSION MICHÁLKOVICE (pořadatelé jsou přátelé klubu)

OPENING PARTY MUZEA JK CLASSICS V LUŽNÉ (pořadatelé jsou přátelé klubu)

BBQ SMOKEHOUSE VYSOKÉ MÝTO (pořadatelé jsou přátelé klubu)

HRADECKÁ V8 HRADEC KRÁLOVÉ (pořadatel je člen klubu)

BIG 8 PARTY JERLOCHOVICE (pořadatelé jsou přátelé klubu)

PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ NA SÁROVCI (pořadatelé jsou přátelé klubu)

Za fotogalerie děkujeme: Davidovi Luklovi a Caddymu

P.B. 15.11.2015

***************************************************************************

16. TESTAČNÍ DEN – LUŠTĚNICE 2.5.2015

Děkujeme všem kdo se zúčastnili klubového testačního dne. Chvílemi to bylo hektické, ale zvládli jsme to 🙂