Galerie srazů

Galerie srazů neobsahuje jen srazy ČKMAA, ale také všechny srazy pořádané do doby než náš klub vznikl. Důvodem je snaha vytvořit ucelený pohled na dění, které v naší zemi započalo v první polovině 80.let a dosud nebylo komplexně zmapováno. Některé galerie i přes velké úsilí stále čekají na doplnění fotomateriálu. Jestliže máte fotografie z těchto akcí, budeme vám vděčni za jejich poskytnutí a nabízíme možnost uvedení původu. Za špatnou kvalitu starších fotografií se omlouváme, jejich dostupnost je dnes obtížná.

Rok 2013 byl velkým výročím pro všechny majitele a nadšence US cars. V červnu 2013 tomu bylo rovných 30 let, co se konal první sraz majitelů amerických vozů v tehdejším Československu. Fotogalerii i text vystihující přípravy, průběh i význam této historické akce najdete pod prvním tlačítkem „1983“. 

Dnešní srazy amerik se svou formou blíží kulturním akcím. Program s vystoupením hudebních skupin či komiků, bohatý catering, soutěže, tomboly a jiné atrakce posunuly podstatu setkání majitelů jedné skupiny vozů do nové roviny. Ať už se to někomu líbí či ne, doba se změnila a nároky účastníků s auty i pěších návštěvníků neustále stoupají. Srazy, kde stojí v trávě dvě desítky vozů a jejich majitelé o nich debatují před chatičkami mají sice stále své nenapodobitelné kouzlo, ale neuspokojí každého. Přestože, je dnes jistá část komerce na většině akcí nevyhnutelná, srazy amerik si zachovaly svůj nenapodobitelný obraz a potěší jak zarytého fandu, tak i náhodného návštěvníka. Náš klub má s pořádáním srazů bohaté zkušenosti a ve své podstatě naplňuje odkazy svých předchůdců.